Türkçe Başlık (Turkish)

(This topic is for people who is Turk or who speaks Turkish and for developer collaboration.)
Öncelikle merhaba arkadaşlar, DevForum’da yeniyim ve buradaki sayımızı merak etmekteyim. Türk olan ve/veya Türkçe konuşan kişiler bu başlığın altına yazarsa belki gelecekte birlikte oyun geliştirmek için fırsat kazanabiliriz. Veya sadece… Tanışırız :slight_smile:

Sanırım sadece sen ve ben varız :expressionless:

Hayır, hehe

Beyler madem birleştik hadi herkes hikayesini anlatsın!

2011’de Roblox’u başka bir oyunu ararken buldum. Senelerce Roblox Studio’da uğraştım. Sonunda 2016 yazında kodlamayı kendi kendime çözdüm. Popüler Expert Skydiving oyununu yaptım ancak şu anda ölü.

Yeni çıkardığım Extreme Skydiving V.2 şu anda çok popüler ve oynanıyor. Linki: https://www.roblox.com/games/1644880098/Extreme-Skydiving-V-2-Beta

Hadi, sıra sizde :smiley:

Pardon biraz inaktiftim dün :slightly_smiling_face:

2010’da bir reklam aracılığıyla buldum Roblox’u, 2011 Ekim’de bulunduğum hesabı açtım. 2013-2014’ten beri kodlama üzerine uğraşıyorum. Şu anda elde tutulur gözle görülür bir oyunum yok, küçük çaplı işlerle uğraştım genelde. Sadece bu DevForum’a kabul edilmemi sağlayan birkaç günün emeği var, bir de şu anda başkasına belirli bir ödeme için yapmakta olduğumuz oyun var.

İşte DevForuma beni sokan oyun: https://www.roblox.com/games/849530176/Run-Super-Run

Meydan okuyorum! İlk beş denemenizde bir kez kazanın bakalım! :smiley:
Sıra kimde? :slightly_smiling_face:

Oyunu oynadım ve ilk denemede kenara ulaştım ancak pek mantığını anlayamadım :thinking:

Sanırım oyun Filtering Enabled ile uyumlu olarak tasarlanmamış ve Roblox güncellemelerinden sonra bozulmuş. Reset atınca oyunda hiçbir şey yapamaz oldum :smiley:

Belki de oyunun mantığını bilmediğim için bozuk sanıyorumdur, geri dönüş yaparsan sevinirim :slight_smile:

@Aorda Teşekkürler haber verdiğin için, bir yılı geçkin süre önce yapmıştım o yüzden FE Strike’a yakalanmış(Roblox DevForuma yedi ayda kabul ettiği için :roll_eyes: ) ama şimdi düzeldi. Oyunun amacı ise altıgenleri yok ederek karakterin kaçmasını engellemek :slightly_smiling_face:

Bu arada benim de Extreme Skydiving’e bakma fırsatım oldu, bence Egg Hunt 2019 için harika bir aday olur :slightly_smiling_face:

Egghunt 2019 için ben de düşünüyorum! Bu arada ben amacın oyuncuyu sona ulaştırmak olduğunu sanıyordum :thinking:

Maalesef hedefi yazmayı unutmuşum :smiley:
Pathfinding kodu için tutuyorum o place’i zaten. 1-2 ay beynimde yer işgal etmişti, şimdi gören yararlansın diye Copylock’u da açık :slightly_smiling_face:
Bu arada Egghunt için başarılar!

@homermafia1 Sıra sende mi? :3

Sıra benede :3 !
Fransada yaşiyorum, ve türkce çok iyi konuşmiyorum, yada çocuk gibi konuşyorum.
Neyse, 2013’de bir arkadaş bana ROBLOX tanattı, ve en birinci oynadığımı oyun “Canoe without a paddle”'dı. 2015’de ROBLOX Studio kullanmayı başladım, ve "Free models"nen script yazmasına oğrendim ve sonra en birinci oyunum yaptım: “Survive and Kill the Killers in Area 51”. Zamala, daha iyi script yazmasına oğrendim ve 2016’de başka bir oyun yaptım: “Humans vs Zombies”.

Daha büyük hedeflere inşallah :slightly_smiling_face:

Başlığı beğenen bizden başka arkadaşlar görüyorum, DevForum’a üyelik denemesinden bulunmanız gerektiğini düşünüyorum arkadaşlar, korkmayın :slightly_smiling_face:

(Bu büyük olasılıkla korkunçca tercüme edilecektir)

Sadece merhaba demek istedim, @Aorda birkaç günlüğüne hindi ziyaret ederken bana yardım etti, ben 9-23’te ülkeme geri döneceğim!

Türkiyede olmak çok eğlenceliydi, keyif aldım!

@B_arocena @whyatt Beyler, bence kendinizi tanıtın :slightly_smiling_face:
Konuyu bump’lamamın sebebi insanların buraya yazarken gözünün korkmamasını istemem. Başka Türkçe başlık yok sanırsam.