Türkçe Başlık (Turkish)

(This topic is for people who is Turk or who speaks Turkish and for developer collaboration.)
Öncelikle merhaba arkadaşlar, DevForum’da yeniyim ve buradaki sayımızı merak etmekteyim. Türk olan ve/veya Türkçe konuşan kişiler bu başlığın altına yazarsa belki gelecekte birlikte oyun geliştirmek için fırsat kazanabiliriz. Veya sadece… Tanışırız :slight_smile:

21 Likes

Sanırım sadece sen ve ben varız :expressionless:

4 Likes

Hayır, hehe

4 Likes

Beyler madem birleştik hadi herkes hikayesini anlatsın!

2011’de Roblox’u başka bir oyunu ararken buldum. Senelerce Roblox Studio’da uğraştım. Sonunda 2016 yazında kodlamayı kendi kendime çözdüm. Popüler Expert Skydiving oyununu yaptım ancak şu anda ölü.

Yeni çıkardığım Extreme Skydiving V.2 şu anda çok popüler ve oynanıyor. Linki: https://www.roblox.com/games/1644880098/Extreme-Skydiving-V-2-Beta

Hadi, sıra sizde :smiley:

5 Likes

Pardon biraz inaktiftim dün :slightly_smiling_face:

2010’da bir reklam aracılığıyla buldum Roblox’u, 2011 Ekim’de bulunduğum hesabı açtım. 2013-2014’ten beri kodlama üzerine uğraşıyorum. Şu anda elde tutulur gözle görülür bir oyunum yok, küçük çaplı işlerle uğraştım genelde. Sadece bu DevForum’a kabul edilmemi sağlayan birkaç günün emeği var, bir de şu anda başkasına belirli bir ödeme için yapmakta olduğumuz oyun var.

İşte DevForuma beni sokan oyun: https://www.roblox.com/games/849530176/Run-Super-Run

Meydan okuyorum! İlk beş denemenizde bir kez kazanın bakalım! :smiley:
Sıra kimde? :slightly_smiling_face:

5 Likes

Oyunu oynadım ve ilk denemede kenara ulaştım ancak pek mantığını anlayamadım :thinking:

Sanırım oyun Filtering Enabled ile uyumlu olarak tasarlanmamış ve Roblox güncellemelerinden sonra bozulmuş. Reset atınca oyunda hiçbir şey yapamaz oldum :smiley:

Belki de oyunun mantığını bilmediğim için bozuk sanıyorumdur, geri dönüş yaparsan sevinirim :slight_smile:

4 Likes

@Aorda Teşekkürler haber verdiğin için, bir yılı geçkin süre önce yapmıştım o yüzden FE Strike’a yakalanmış(Roblox DevForuma yedi ayda kabul ettiği için :roll_eyes: ) ama şimdi düzeldi. Oyunun amacı ise altıgenleri yok ederek karakterin kaçmasını engellemek :slightly_smiling_face:

Bu arada benim de Extreme Skydiving’e bakma fırsatım oldu, bence Egg Hunt 2019 için harika bir aday olur :slightly_smiling_face:

4 Likes

Egghunt 2019 için ben de düşünüyorum! Bu arada ben amacın oyuncuyu sona ulaştırmak olduğunu sanıyordum :thinking:

5 Likes

Maalesef hedefi yazmayı unutmuşum :smiley:
Pathfinding kodu için tutuyorum o place’i zaten. 1-2 ay beynimde yer işgal etmişti, şimdi gören yararlansın diye Copylock’u da açık :slightly_smiling_face:
Bu arada Egghunt için başarılar!

@homermafia1 Sıra sende mi? :3

5 Likes

Sıra benede :3 !
Fransada yaşiyorum, ve türkce çok iyi konuşmiyorum, yada çocuk gibi konuşyorum.
Neyse, 2013’de bir arkadaş bana ROBLOX tanattı, ve en birinci oynadığımı oyun “Canoe without a paddle”'dı. 2015’de ROBLOX Studio kullanmayı başladım, ve "Free models"nen script yazmasına oğrendim ve sonra en birinci oyunum yaptım: “Survive and Kill the Killers in Area 51”. Zamala, daha iyi script yazmasına oğrendim ve 2016’de başka bir oyun yaptım: “Humans vs Zombies”.

6 Likes

Daha büyük hedeflere inşallah :slightly_smiling_face:

3 Likes

Başlığı beğenen bizden başka arkadaşlar görüyorum, DevForum’a üyelik denemesinden bulunmanız gerektiğini düşünüyorum arkadaşlar, korkmayın :slightly_smiling_face:

7 Likes

(Bu büyük olasılıkla korkunçca tercüme edilecektir)

Sadece merhaba demek istedim, @Aorda birkaç günlüğüne hindi ziyaret ederken bana yardım etti, ben 9-23’te ülkeme geri döneceğim!

Türkiyede olmak çok eğlenceliydi, keyif aldım!

4 Likes

@B_arocena @whyatt Beyler, bence kendinizi tanıtın :slightly_smiling_face:
Konuyu bump’lamamın sebebi insanların buraya yazarken gözünün korkmamasını istemem. Başka Türkçe başlık yok sanırsam.

5 Likes

Evet merhaba!
Ben bu oyunun eskicilerindenim. Turk toplumun arasinda en eski Turk gruplari arasinda, Turkish Air force (TuAF) grubunun kurucusu olarak taninirim ve daha sonra [OE] Ottoman Empire ve Republic of Turkey gruplarla olan ilgimle. Ro-Nation toplumu olusunca bu toplumda Turkiyeyi temsil eden gruplarda uye veya sahip/kurucu olarak calistim. Baslagicdan beri gelistirdigim build yapmaya bu aralar script ogrenerek script ile katki saglamaya basladm. Script yazmayi baya ogrendikden sonra 2014 civarinda DevForuma basvuru yaptim fakat buna cevap gelmedi. Ozamandan beri baska kucuk ve bitmesi uzun suren projeler ustunde calisarak robloxun degisimlerini takip ettim ve cevapsiz baska basvurular yaptikdan sonra sistem degisti ve 2019 un baslangicinda forumu okuyarak uye olabildim DevForuma. Ne yazik ki en cok Forumda aktif olabilecegim ve Foruma ihtiyac buldugum zamanlar DevForum bana kapali kaldi. Simdi ise DevForum uyesi olarak ara sure katkida bulunuyorum ama robloxda develop yaptigim gibi sadice bazi serbest oldugum zamanlarda. Su anki Robloxda calistigim proje iste sehir yapma projesi, build ve script ile birlikte Turkmenistanin Asgabat sehrini yapiyorum.

Robloxda en cok yapmayi sevdigim sey hep build yapmakti, ustelik cok buyuk sehir gibi placeleri veya buyuk binalari.

6 Likes

Merhaba,
Ben Roblox’a 2009 da başlayıp o hesabı kaybettikten sonra bıraktım. 2012 yılında bir virüs sebebiyle tekrar karşıma çıktı ben de bir şans daha vereyim dedim ama o hesabı da kaybettim sonrasında ise şimdiki hesabımı açtım.
Şu an bir oyunum olmasada üzerinde çalıştığım oyunlar var. Developer Foruma bu paylaşımı yapmadan 10 dakika önce alındım… :+1::grinning:

Sonradan Eklendi: Roblox Studio’ya başlamadan önce esinlendiğim kişi @superalp1111.

4 Likes

Merhaba,
Roblox’a başlayalı fazla olmadı, hep oyun yapmak istemişimdir. Karşıma ROBLOX çıktı ve bende şansımı denemek istedim, bana yardımcı olan @Aorda oldu, sana teşekkür ederim.

6 Likes

Arkadaşımız bu foruma girmek için çok uğraştı ama kesinlikle hak etti! Yakında mükemmel oyunlar yapacağına eminim.

5 Likes

Selamlar,
Ben de foruma az önce alındım.
Roblox’a 2014 te başladım.
2017 yılından beri Studio ile uğraşıyorum.
2018 de ilk oyunum olan Türkiye Sınır Bölgesi’ni yaptım ve hala geliştirilme aşamasında!
Artık elimden geldiğince DevForum da aktif olacağım.

3 Likes

Selamlar. :slight_smile: Ben de 2008’den beri buradayım. 2010 ve 2011 yıllarında oyunum en çok oynananlardaydı. Şimdi ise kendi yağımızda kavruluyoruz.

TPS: Ultimate Soccer

TPS: Street Soccer

5 Likes