[Polish Translation] Updated process for achieving "Member" on the DevForum


Kliknij tutaj, żeby zobaczyć oryginalny post.


Witajcie deweloperzy!

W Styczniu ogłosiliśmy zautomatyzowanie procesu nadawania pewnych rang na forum, a dokładniej rangi “New Members”. Ta metoda zastąpiła stary system bazujący na aplikacjach i okazała się być bardzo skuteczna, pozwalając deweloperom dostatecznie szybko uzyskać dostęp do naszego forum.

W tamtym ogłoszeniu, wspomnieliśmy że będziemy również rozglądać się za zmianami w kryteriach promocji New Membersów w Membersów. Po długich godzinach planowania, dyskutowania i testowania, możemy powiedzieć, że znaleźliśmy idealne kryteria które pomogą nam w promowaniu członków. Jesteśmy zadowoleni z rezultatów i cieszymy się, że możemy uruchonić tę aktuwalizację.

Automatyzacja jest potrzebna żeby dostosować się do potrzeb naszej gwałtownie rosnącej wspólnoty deweloperów. Nowy system dla promocji Nowych Membersów do Membersów zastępuje poprzedni, który był żmudnym i niespójnym procesem, i zagwarantuje powstanie oraz istnienie ścieżki rozwoju dla każdego członka naszej wspólnoty.

Oczekujemy wrzost jakości postów wraz ze zwiększającą się liczbą Membersów, poprzez nagradzanie wyróżniających się New Membersów, którzy, między innymi, konsekwentnie wrzucają posty skłaniające do dłuższych i wyższych jakościowo dyskusji z większym udziałem członków.

Poniżej, odpowiedzieliśmy na pytania, które spodziewamy się, że będą zadane na temat nowych zmian:

FAQ

Q: Jak długo zajmie promocja do Membera?
A: Aktywni deweloperzy, którzy konsekwentie i odpowiednio używają Developer Forum będą uprawnieni do automatycznej promocji. Te promocje nie są rozdawane tak łatwo i każdy kto chce być Memberem, musi mieć bardzo mało/brak większych wykroczeń, żeby awansować. Bardzo dokładnie wybieraliśmy krytenia z myślą o sprawiedliwości i logice.

Dodatkowo, najważniejsi członkowie DevForum będą co jakiś czas przeglądać New Membersów, którzy są blisko promocji ale historia moderacji nie pozwala im na awans. Jeśli człownek był aktywny i jego histora moderacji jest w miarę stara, ten członek będzie wypromowany na Membera. To znavzy że możesz zostać Memberem nawet jeśli twoja historia moderacji nie jest idalna.


Q: Czy Membersi, którzy nie spełniają kryteriów, będą demotowani do New Membersów?
A: Nie. Nikt nie traci nadanej im już rangi.


Q: Jakie są specyficzne wymagania do awansu na Membera?
A: Nie będziemy podwać szczegółowych kryteriów ze względów na to że nie chcemy zachęcać do prób bawienia się z systemem.


Q: Co jest nie tak ze starym systemem? Nie lepiej właśnie własnoręcznie wybierać ludzi do promocji?
A: Ręczne wybieranie mają w sobie to, że mają co raz więcej efektów ubocznych w raz z rosnącą społecznością. Z naszą, szyko rosnącą, nie jesteśmy w stanie poświęcać czas na sprawdzaniu każdego członka żeby wybrać ludzi do promowania.

Będziemy nadal usuwać ręczne procesy z Forum. Następnym obszarem, który mamy na oku jest rozpoznawanie i nagradzanie deweloerów, którzy bardzo się przyczyniają do DevForums, czyli program Top Contributorów.


Q: Ile osób zostało natychmiast promowanych po wprowadzeniu kryteriów?
A: Mniej niż 50. To jest mniej niż 1% wszystkich obecnych New Membersów. Są również członkowie, którzy są bardzo blisko do awansu więc numery się zapewne zmienią. Naszą radą jest, żeby po prostu się aktywnie udzielać, pomagać innym i pozytywnie się udzielać do istniejących już dyskusji lub tworzyć je oraz przestrzegać zasad.


Automatyzacja promocji Membersów już jest wprowadzona. Będziemy uważnie obserować i upewniać się, że system działa najlepiej jak się da. Jesteśmy pewni ze syetem sprawi się idealnie ale cofniemy jakie kolwiek promocje, które będą błędnie dawane - będziemy mogli łatwo powiedzieć czy dany awans był słusznie dany czy nie.

Pozdrawiamy,
Developer Relations


Tłumaczone przez: @Krunnie
Data: 2019-07-18T04:00:00Z

4 Likes

This topic was automatically closed after 1 minute. New replies are no longer allowed.